Pohyb je v Half-lifu velmi důležitý. Pokud stojíte na místě nebo se pohybujete pomalu jste snadným cílem. Snažte se pohybovat co nejrychleji a nepředvídatelně.

Long jump (lj)

longjump

S longjumpem, můžete provádět delší a o něco vyšší skoky. Používá se stisknutím skrčení a skoku. LJ je velmi užitečná věc, takže se ho snažte získat co nejdříve po spawnu. Pomocí něj se po mapě pohybujete rychleji a můžete se dostat na vyšší bedny nebo římsy.

Gauss jump

gauss

Gauss je zbraň která dělá z Half-lifu opravdu rychlou hru. Stačí jen podržet pravé tlačítko, namířit na opačnou stranu než chcete letět a vystřelit. Takto se můžete dostat na jakékoliv vysoké místo na mapě. Dále je gauss jump dobrý na uhýbání střelám, rychlý pohyb po mapách nebo získání rychlosti pro bunnyhop. Ze začátku může být těžší najít správný úhel pod kterým vytřelit, aby ste dolétli přesně kam potřebujete, ale s trochou cviku budete za chvíli skákat jako ostatní bláznivý hráči.

Pohyb u stěny

Pokud při chůzi okolo zdí držíte úkrok směrem k ní, pohybujete se rychleji. Hodí se to pokud nemáte longjump a chcete skočit o trochu dál nebo při pohybu ve ventilaci.

Lezení po žebříku

Po žebříku lezete rychleji pokud s klávesou dopředu držíte ještě úkrok a dívate se do strany. Názorný příklad na videu http://youtu.be/QsP4MJwXZ8o.

Strafe jump

Tento skok není úplně jednoduchý a chce to trochu cviku. Dá se s ním skákat na velké vzdálenosti. Při skoku používejte jen úkrok a pohyb myši. Je to první krok k tomu naučit se bunnyhop. Jak ho správně provést můžete vidět na následujícím videu (je sice pro CS, ale v Half-lifu je to úplně stejné).

Strafe jump video

Double duck

Pokud stisknete rychle po sobě klávesu pro skrčení, uděláte malý skok. To se hodí na rychlé zdolávání beden nebo zábradlí (např. v mapě stalkyard) a nakukování přes větší překážky. Zde je skript pro box jump (stačí jen zmáčknout přiřazenou klávesu když stojíte před bednou, schody, zábradlím):

alias "+box" "+duck;wait;-duck;wait;+duck" alias "-box" "-duck"

Satchel jump

satchel

Pro normální hraní není moc užitečný, ale používá se u různých fun map. Nejdříve seberte longjump. Pak jen stačí hodit satchel před sebe a skočit přes něj longjumpem. Když jste kousek za výbušninou, odpalte ji a poletíte hodně vysoko. Satchel mapy si můžete zahrát na našem bunny serveru 109.81.195.130:27011.

Skok s kuší

crossbow

S kuší v ruce skočte, ve vzduchu se skrčte a když už budete skoro dopadat na zem, vystřelte si výbušnou šipku pod nohy. Pokud střelu správně načasujete nepřijdete o mnoho zdraví.

Užitečná tréninková videa

http://www.youtube.com/watch?v=HTCgkY3fsKM
http://www.youtube.com/watch?v=Cqn9aK3b4HE

Categories: Pohyb 5 like

One Response so far.

  1. rlz napsal:

    Výborný návod, pomohlo Ďakujem 🙂

Leave a Reply